• Przygoda z jeżem

20.02.2024

20 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody. Zaproszeni goście - hodowcy jeży pigmejskich w ciekawy sposób przybliżyli informacje o budowie, środowisku życia i zwyczajach zwierzątek. Każdy uczeń mógł z bliska obejrzeć jeża, pogłaskać i zobaczyć jak miłe są te zwierzątka.  Pamiętajmy, że jeże są pod ochroną.  Może dzięki tym zajęciom któryś z naszych uczniów również zotanie hodowcą jeża?

• Tłusty Czwartek

20.02.2024

8 lutego w naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy Tłusty Czwartek, który tradycyjnie minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą.

Serdecznie dziękujemy SU za organizację tego słodkiego dnia.

• Lekcja bezpieczeństwa z OSP

20.02.2024

9 lutego gościliśmy funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słuczu, którzy podjechali do nas swoim wozem strażackim.

Goście w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, klęsk żywiołowych i innych niebezpiecznych akcji. Strażacy zapoznali uczestników spotkania z sytuacjami, w których należy powiadomić straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Szczególną atrakcją była możliwość wejścia do auta.

Wizyta strażaków poszerzyła i utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Bardzo dziękujemy naszym gościom z OSP Słucz!

• Dzień Babci i Dziadka 2024

15.02.2024

18 stycznia 2024 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.  Uroczystość przygotowała Pani Justyna Iwaszkiewicz, a dzieci klas 0-3 zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersze dla najukochańszych babć i dziadków.  Wszyscy dziadkowie otrzymali od swoich wnuków prezenty i odbyła się również sesja zdjęciowa.  Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Mimo, iż już prawie miesiąc po wydarzeniu, cała społeczność szkolna składa Babciom i Dziadków najserdeczniejsze życzenia i mnóstwo zdrowia na każdy kolejny dzień.