• Poprawa bezpieczeństwa przestrzeni publicznej w gminie Radziłów

28.12.2023

Gmina Radziłów zakończyła realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa przestrzeni publicznej w gminie Radziłów” w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”.

Zakres robót obejmował budowę monitoringu poprzez dostawę i montaż kamer zewnętrznych - 32 szt., monitorów TVU – 3 szt., szafy RACK z wyposażeniem – 3 szt., szafy RACK z wyposażeniem SD2- 1 szt., osprzętu modułowego w rozdzielnicach – wyłącznik nadprądowy 1-biegunowy - 4 szt., montaż punktów dostępowych – 6 szt.

W związku z podjętymi działaniami dozorem został objęty teren parku z miejscami do odpoczynku, placem zabaw, licznymi nasadzeniami drzew i krzewów ozdobnych, budynek Urzędu Gminy Radziłów, Biblioteka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, lokalne sklepy, apteka, a także przebiegające dookoła parku główne ciągi komunikacyjne, z przejściami dla pieszych oraz teren Stacji Uzdatniania Wody i Szkoły Podstawowej wraz z placem zabaw i boiskiem w miejscowości Słucz.

W ramach wykonania instalacji oświetlenia zewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej w Słuczu zamontowano słupy oświetleniowe na wysięgnikach jedno i dwuramiennych - 3 szt. oprawy uliczne - 5 szt. oraz naświetlacze – 4 kpl., które umożliwiły doświetlić teren wokół szkoły.

Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa przestrzeni publicznej gminy Radziłów, poprzez wykonanie oświetlenia zewnętrznego oraz monitoring punktów newralgicznych skutkując poprawą bezpieczeństwa społeczności lokalnej, przeciwdziałając zjawiskom patologicznym oraz zapobiegając aktom wandalizmu i dewastacji mienia publicznego.

Kwota dofinansowania to 100 000,00 zł. Wartość całego zadania wyniosła 125 140,71 zł.

07.12.2023

6 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie imieniny Mikołaja. Już od rana słychać było gwar dzieci ubranych w tym szczególnym dniu w kolorze czerwonym, na głowach widniały mikołajkowe czapeczki i reniferowe poroża.

Przedszkolaki brały udział w świątecznych tańcach i pląsach. Dzieci ubrały choinkę, napisały listy do Świętego Mikołaja, wysłuchały krótkiego opowiadania o Świętym Mikołaju i uczestniczyły w mikołajkowym quizie, a także śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i wykonały prace plastyczne.

Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami i odrobiną słodkości, a to dlatego, że dzieci w tym roku były bardzo grzeczne. :)

• Konkurs różańcowy

07.12.2023

Szkolne kółko Caritas wraz z katechetką Panią Małgorzatą Śleszyńską zorganizowało konkurs na najciekawszy różaniec.  Naszym uczniom nie brakowało pomysłowości.  Wszystkie wykonane różańce były jedyne w swoim rodzaju i każdy z nich był piękny.  Niestety,  komisja nie dała rady wybrać tego  jednego, dlatego też każdy uczeń został nagrodzony za zaangażowanie w konkurs i za trud włożony w jego wykonanie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.