• Dzień Matki-26 Maj, 2022

23.05.2022

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, składamy wszystkim  mamom najserdeczniejsze życzenia.

Aby okazać swoją miłość i wdzięczność, dzisiaj, t.j. 23.05.2022 odbył się uroczysty występ właśnie dla nich.  Poprzez piosenki i wierszyki, dzieci wyraziły swoje uczucia i podziękowały za trud włożony w ich wychowanie, a po oficjalnej części uroczystości, obdarowały swoje kochane  mamy własnoręcznie wykonanymi koszyczkami, kwiatami i laurkami.  Atmosfera uroczystości była wspaniała i nie jedna łezka wzruszenia pojawiła się na twarzach gości.

• XXIII Międzynarodowy Bieg Wilka

23.05.2022

7 maja 2022 roku w znakomitym stylu wróciliśmy do biegowych zmagań w Grajewie, biorąc udział w XXIII Międzynarodowym Biegu Wilka. Przerwa w organizacji zawodów sprawiała, że nasi uczniowie czuli „wilczy głód” rywalizacji, dali z siebie wszystko, a to zaowocowało bardzo dobrymi rezultatami.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt klas VIII zajęła Kinga Jaczyńska, a tuż za nią linię mety przekroczyła Wiktoria Sulima. Na drugim stopniu podium uplasowała się także Eliza Olszewska, wśród dziewcząt klas V. Rywalizacja w tych grupach wiekowych toczyła się na dystansie 800 metrów.

Na nieco krótszym, bo 600 metrowym dystansie startowali młodsi zawodnicy. Tu też mamy się czym pochwalić, trzecie miejsce w kategorii dziewcząt klas III wywalczyła Matylda Olszewska.

Naszą szkołę dumnie reprezentowali także: Nikola Odachowska, Wiktoria Zieja, Bartosz Gromadzki, Albert Jaczyński, Lena Lewandowska-Wietocha, Przemysław Łoniewski, Dawid Wicik oraz Oskar Tyszkiewicz.

Wspaniała organizacja i pogoda jak na zamówienie… Mam nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać ten dzień, a za rok zaprezentujemy się w jeszcze liczniejszym gronie, z równie dobrymi wynikami.

Damian Ekstowicz

• Sadzimy las -Nadleśnictwo Rajgród

15.05.2022

W zeszłą środę, t.j. 11.05.2022 uczniowie klas 1-7 wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Rajgród, gdzie wraz z Leśniczymi odsadzali sosny w Lesie w Żebrach.

Mimo, że praca była niełatwa, wszyscy bardzo aktywnie działali i pomagali sobie nawzajem.  Panowie Leśnicy zadbali o wspaniałą atmosferę oraz w nagrodę za ciężką i sumienną pracę przygotowali poczęstunek w postaci kiełbasek z ogniska.  Wszyscy byli chętni aby ponownie uczestniczyć w tego typu zajęciach edukacyjnych.

A więc, do następnego!

Dziękujemy.